Zwycięstwo Natalii w Festiwalu Piosenki Angielskiej

Dnia 10 maja 2013 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbył się koncert finałowy XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Sing it for us”. W kategorii szkół podstawowych nasza uczennica Natalia Sroka zdobyła I miejsce. W drodze na eliminacje do Zabrza, gdzie przecież ponad 100 świetnie śpiewających młodych ludzi  prezentowało swoje umiejętności, Natalia powtarzała słowa angielskiej piosenki „My life”, odczuwając pewien niepokój. Jednakże, jak się później okazało, całkiem niepotrzebnie, ponieważ odbywały się one w bardzo przyjaznej atmosferze i Natalia wypadła  naprawdę dobrze. Koncert finałowy dostarczył nam trochę więcej emocji, jako że konkurencja była ogromna. Do późnych godzin wieczornych czekaliśmy na werdykt jury. W końcu nadeszła ta chwila i… wielka radość zarówno z zajętego pierwszego miejsca jak i z nagród. Szóstoklasistkę do konkursu przygotowała pani Maria Minko.

Natalia już od klasy pierwszej reprezentuje naszą szkołę w wielu konkursach piosenek. Jest też laureatką prestiżowych nagród, między innymi XXI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Żorach w 2012 roku, w którym zajęła I miejsce. W tym roku wzięła udział w VI Powiatowym Festiwalu Twórczości Artystycznej w Raciborzu, gdzie zajęła III miejsce. Urok jej głosu wzbudził zachwyt nawet w mediach. Na uwagę zasługuje fakt, iż jako finalistka tegorocznego „Sing it for us”,  została zaproszona do studia „Radio Katowice”, w którym prowadziła audycję radiową.  Mamy nadzieję, że Natalka nadal będzie nas zachwycała brzmieniem swego głosu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

P1050254

 

 

Komentarze nieaktywne