Z wizytą na górze Olimp

Raz do roku, w maju nasza szkoła zamienia się w Olimp, na którym, przy dźwiękach muzyki, racząc się nektarem i ambrozją, biesiadują greccy bogowie, boginie i herosi. W iście starożytnej scenerii piątoklasiści, bo to o nich mowa, biorą udział w konkursie mitologicznym „Z wizytą na górze Olimp”. Drużyny przybywają wraz ze swoimi kibicami, zaopatrzonymi w kolorowe plakaty i transparenty, zagrzewające olimpijczyków do walki. Taka niecodzienna lekcja języka polskiego i historii odbyła się już po raz dziesiąty. Jubileuszową edycję konkursu rozpoczął kabaret „W mitologicznym labiryncie” w wykonaniu szóstoklasistów. Później uczniowie musieli wykazać się wiadomościami i umiejętnościami dotyczącymi mitów greckich. Niestraszne im były zagadki, krzyżówki i układanki, a nawet niełatwe pytania zadawane przez kibiców drużyny przeciwnej. Mitologiczne potyczki zakończyły się wręczeniem pamiątkowych dyplomów, nagród i słodkości. Piątoklasiści mogli wreszcie odetchnąć, zrzucić swoje przebrania i wrócić do czasów współczesnych. Kolejne rozgrywki już za …rok.P1050156.

Komentarze nieaktywne