XI Międzynarodowy Konkurs Informatyczny

02.03 w Zespole Szkół Technicznych w Rybniku odbył się XI MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez „WOM” Rybnik, Zespół Szkół Technicznych w Rybniku oraz Politechnikę Śląską. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Dawid Szymik oraz Łukasz Polak z klasy IIIA gimnazjum zajęła IV miejsce (opiekun Irena Szymik).

Do konkursu zgłosiło się ponad 150 uczniów, z czego do ścisłego finału zakwalifikowało się 50 (12 – dwuosobowych drużyn w każdej kategorii wiekowej).

Finał (praktyczny) obejmował prezentację wykonanej pracy – strony internetowej na temat: „Świat online” oraz odpowiedzi na pytania komisji konkursowej, dotyczące technicznych zagadnień związanych ze stroną internetową. Strona ta musiała mieć dwie wersje językowe – narodową, oraz wersję w języku angielskim. Finał przeprowadzony został osobno dla każdej kategorii uczestników. Gratulujemy sukcesu.

Stronę można zobaczyć pod adresem http://save.keep.pl

Komentarze nieaktywne