Wyróżnienie dla szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

W Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień” bierzemy udział od 6 lat. Co roku nasi uczniowie zajmują wysokie lokaty w konkursie. Już trojgu naszym uczniom udało się dojść do finału i reprezentować naszą szkołę i Kuźnię Raciborską w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk. W roku szkolnym 2009/2010  do III etapu konkursu dostali się uczniowie klas młodszych – Julia Tykierka (Ia) i Marek Czyszczoń(IIb). Ich opiekunki – p. Teresa Ignacy i p. Justyna Drzymała towaszyszyły dzieciom w czasie podróży do Warszawy. Tam nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z opowiadaniem do historyjki obrazkowej. Wraz ze swoimi paniami zostali nagrodzeni książkami i słownikami w Polskiej Akademii Nauk. W tym roku zostaliśmy uhonorowani szczególnie za wysokie wyniki naszych uczniów. Otrzymaliśmy spersonalizowane logo – wyróżnienie dla szkoły z najwyższą punktacją.

sp_w_kuni_raciborskiej_400_01

Komentarze nieaktywne