Witaj szkoło!

img_67833 września  z nowymi nadziejami i planami rozpoczęliśmy rok szkolny 2012/2013 w “nowym” budynku przy ulicy Piaskowej.  Zaraz po mszy św. wszyscy udaliśmy się do szkolnej hali, aby tam wspólnie z gimnazjum wziąć udział w uroczystej akademii. Zaproszona na uroczystość pani burmistrz Rita Serafin przywitała grona i uczniów obu szkół, dziękując tym samym dyrektorom za sprawne przygotowanie budynku. Dzień rozpoczęcia roku szkolnego był także okazją do wręczenia aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego naszemu nauczycielowi -p. Wojtkowi Gdeszowi. Wyrazy uznania przekazała pani kierownik referatu edukacji – p. Wiesława Czogała.

W kolejnej części uroczystości powitaliśmy w społeczności uczniowskiej najmłodszych kolegów i koleżanki z klas I.  Samorząd szkolny zadbał o wychowawców przejmujących klasy pierwsze i, aby osłodzić im trud nauczania, wręczył  rogi obfitości. Oczywiście, pierwszoklasiści otrzymali swoje tyty już w klasach. Dyrektorzy szkół przywitali gorąco  uczniów, nauczycieli i pracowników życząc im na cały rok wytrwałości i cierpliwości. Na koniec mogliśmy jeszcze podziwiać talenty naszych koleżanek, które na co dzień ćwiczą pod okiem pana Stefana Wardengi w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji.

Słowa pani burmistrz:”…rok szkolny 2012/2013 uważam za otwarty!” – nie pozostawiły złudzeń.  To już koniec wakacji i leniuchowania! Trzeba ostro zabrać się do pracy!

Komentarze nieaktywne