Wielki sukces naszej piątoklasistki

Z okazji zbliżających się XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, Polski Komitet Olimpijski prowadzi akcję upowszechnia zasad olimpizmu, idei oraz kultury olimpijskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji sportu polskiego. Pokazuje też rolę i miejsce sportu we współczesnym świecie, a także związki sportu ze sztuką.

W ZSO w Kuźni Raciborskiej w bieżącym roku szkolnym, będącym rokiem olimpijskim, realizowane są wszystkie projekty edukacyjne Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Młodzież gimnazjalna oraz uczniowie szkoły podstawowej przygotowywali prace – projekty  związane ze stuleciem śmierci  Pierre’a de Coubertin- twórcy nowożytnych igrzysk olimpijskich, idei Fair Play oraz samych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. 

Przy projektach pracowało kilkunastu uczniów. Pomysłodawcą oraz koordynatorem projektu olimpijskiego w ZSO jest p. Karolina Gdesz, która o samej idei mówi tak: Celem edukacji olimpijskiej jest przekazanie dzieciom  i młodzieży, że warto przekraczać własne słabości, warto doskonalić się, mierzyć z innymi w szlachetnej rywalizacji; warto sięgać do ideałów olimpijskich, niekoniecznie uprawiając sport wyczynowy.

Prace te przyniosły spektakularny, ogólnopolski sukces! 

Uczennica klasy 5, Martyna Burgieł znalazła się w gronie 5 najlepszych  autorów prac konkursu “Maskotka Olimpijska Twoim Bohaterem”. Na konkurs wpłynęło 148 prac. Jury brało pod uwagę kompozycję pracy, samodzielność wykonania, opowieść, anegdotę oraz nawiązanie do tematu konkursu.

11 lutego 2014 r. Martyna wraz z P. Karoliną Gdesz oraz swoimi rodzicami wzięła udziałw uroczystej gali, połączonej z uhonorowaniem laureatów konkursu. Impreza ta zorganizowana została w siedzibie PKOL-u w Warszawie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się polscy olimpijczycy oraz animatorzy ruchu olimpijskiego. Specjalne przesłanie przekazała młodym artystom ambasadorka konkursu, srebrna medalista z Soczi – Luiza Złotkowska. Po ceremonii wręczenia nagród laureaci oraz ich goście zwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki.

Tegoż też dnia otwarto w Centrum Olimpijskim wystawę pokonkursową, rzecz jasna z plakatem Martyny! 

DSC_0135

DSC_0070

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze nieaktywne