Warsztaty ekologiczne w Podlesicach

Lekcje nie muszą odbywać się w szkolnych ławkach, a uczeń nie musi być biernym obserwatorem. Przekonali się  o tym  uczestnicy dwudniowych warsztatów ekologicznych w Podlesicach. W dniach 18-19 kwietnia br.  czwartoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w niecodziennych lekcjach przyrody,  podziwiali uroki Jury Krakowsko -Częstochowskiej, odkrywali tajemnice skał i jaskiń oraz słuchali legend  regionu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach badania czystości wody, poznały tajniki tkactwa, garncarstwa i filcowania. Każdy uczestnik warsztatów mógł samodzielnie wykonać pamiątkę i zabrać ją do domu. Niewątpliwie największą atrakcją okazał się wyjazd do Mirowa i Bobolic, który zakończył tę niesamowitą podróż. Uczniowie w dobrych humorach,  zaopatrzeni w liczne pamiątki, zdjęcia i wspomnienia wrócili do domu.

Komentarze nieaktywne