Uroczystości katyńskie pod Dębem Pamięci

18 kwietnia  odbyły się uroczystości upamiętniające pomordowanych polskich oficerów i przywódców intelektualnych w 1940 r. w Katyniu, Miednoje i Charkowie. Organizatorami obchodów była nasza szkoła oraz Hufiec ZHP Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka. Zaproszone delegacje oraz poczty sztandarowe spod szkoły udały się na Plac Zwycięstwa, w pobliżu którego znajduje się Dąb Pamięci poświęcony płk. Hugonowi Mijakowskiemu, zamordowanemu w lesie katyńskim w 1940 r. przez NKWD. W obchodach udział wzięły m. in. władze miasta i powiatu, przedstawiciele parlamentarzystów, reprezentacje policji, straży granicznej oraz organizacji pozarządowych. Obecne również były delegacje harcerskie z terenu powiatu raciborskiego. Podczas uroczystości ks proboszcz odmówił modlitwę w intencji pomordowanych, odczytano apel poległych, a przed Dębem Pamięci zapalono znicze.

Komentarze nieaktywne