Udział wolontariuszy w spotkaniu wigilijno – opłatkowym dla osób samotnych i chorych organizowanym przez Caritas

Dnia 20.12.2012 grupa wolontariuszy odwiedziła osoby chore i samotne w trakcie ich spotkania wigilijnego zorganizowanego przez Caritas. Dziewczyny z Klubu Wolontariusza (Natalia, Karolina, Zuzia, Wiktoria, Paulina, Marta, Dominika i Gabrysia) poprzebierane za aniołki składały życzenia świąteczne w formie wierszy wszystkim uczestnikom wigilii. Zuzia i Natalia grały na gitarach kolędy, które śpiewali wszyscy zebrani. Po krótkim występie artystycznym wolontariusze naszej szkoły zostali zaproszeni do wspólnego świętowania i poczęstunku. Spotkanie było bardzo poruszające. Osoby starsze cieszyły się bardzo z obecności naszych aniołków, a nasi wolontariusze czuli się ważni i docenieni w tym, co robią w myśl hasła: „Pomaganie jest fajne”.

Ewa Serafin opiekun wolontariuszy

Komentarze nieaktywne