Szymon Tykierka – finalistą ogólnopolskiego konkursu “Z poprawną polszczyzną na co dzień”

17 maja w różnych ośrodkach akademickich w Polsce odbył się finał ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, organizatorem którego było Centrum Edukacji Polonistycznej „Logos”. W finale zorganizowanym na Wydziale Humanistyczno-Społecznym w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej o tytuł laureata walczył uczeń kl. VIa – Szymon Tykierka.

Szóstoklasista musiał przejść przez dwa etapy odbywające się w szkole i wykazać się dużą wiedzą na temat fleksji, frazeologii i składni języka polskiego.W konkursie finałowym zadaniem uczniów było napisanie twórczego opowiadania do obrazków. Na zredagowanie opowiadania finaliści mieli 60 minut.

Za swój sukces Szymon został nagrodzony tytułem finalisty i nagrodą książkową. Wyniki konkursu poznamy wkrótce. 

Oprócz Szymona duży sukces  odnieśli także Wiktoria Szyra (kl. VIIb) i Tomasz Kowalski (kl, VIb) uzyskując wyróżnienie w konkursie.

Komentarze nieaktywne