Szkolna Noc Filmowa

Noc z 28 lutego na 1 marca tego roku była wyjątkowa ze względu na niecodzienne (a właściwie „nieconocne”) wydarzenie. Po raz pierwszy bowiem w naszej szkole odbyła się Szkolna Noc Filmowa, czyli „Nocowanie Przy Ekranie”.

Z inicjatywą wyszedł samorząd Gimnazjum. Projekt opiera się na założeniu, żeby przyjemnie spędzić czas we wspólnym gronie poszerzając jednocześnie swoją wiedzę o filmie i wzmacniając integrację uczniowską. Ważne jest też zaangażowanie nauczycieli- opiekunów, którzy, poświęcając swój czas, budują relacje z uczniami.

Całonocny maraton filmowy obejmował filmy różnego gatunku od komedii po horror. Była nawet okazja aby przedstawić uczniom nasze szkolne próby filmowe z ubiegłych lat. Dużo emocji wywołał też konkurs wiedzy o polskim filmie, którego zwycięzcy zostali nagrodzeni ufundowanymi przez Samorząd bonami towarowymi do szkolnego sklepiku.

Trzeba wspomnieć, że niewielkim kosztem (wstęp – 5 zł) Samorząd przygotował gry i zabawy, wieczorną kolację, popcorn, ciepłe napoje oraz pyszne poranne śniadanie. No, a przed śniadaniem oczywiście pobudka i gimnastyka, żeby rozruszać kości po całonocnym czuwaniu.

W tym pionierskim wydarzeniu wzięło udział 38 uczniów gimnazjum oraz dwóch opiekunów (Alicja Kołton i Arkadiusz Mróz). Szczególnie liczna była grupa pierwszoklasistów, ale najbardziej zaangażowali się w realizację tego projektu nasi trzecioklasiści (głównie Rada Samorządu Uczniowskiego: J. Widuch, K. Telma, M. Masłowski, oraz M. Czogała, J. Wyjadłowska, M. Pieruszka, S. Strzelecki).

Teraz czas na następne ciekawe inicjatywy!

Komentarze nieaktywne