Szkoła wielkich możliwości

Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej zaprezentowała swoją bogatą ofertę edukacyjną organizując dnia 6 marca 2018r. w godzinach popołudniowych dzień otwarty. Cieszymy się, że na zaproszenie dyrekcji odpowiedzieli rodzice przedszkolaków, którzy wraz ze swoimi pociechami licznie przybyli do szkoły.

Nauczyciele i uczniowie pokazali im, jak będzie wyglądać ich szkolna przygoda, jakie czekają tu nich atrakcje i wyzwania. Dzieci i rodzice mogli przekonać się, jak wielkie są możliwości szkoły w dziedzinie edukacji, wychowania i opieki. Należą do nich, m.in.: wspaniała baza dydaktyczno-sportowa( przestronne i kolorowe klasy, pracownia komputerowa, duża hala sportowa, mała salka do ćwiczeń gimnastycznych, nowa sala sportowa do jiu-jitsu i ćwiczeń akrobatycznych, kompleks Orlik, większość klas wyposażonych w tablice interaktywne, nowoczesne pomoce dydaktyczne np. maty edukacyjne), atrakcyjne lekcje oparte na doświadczeniach, z zastosowaniem aktywnych metodach pracy ,z wykorzystaniem nowoczesnych technologii(TIK), różnorodne zajęcia pozalekcyjne ( szachy, piłka ręczna, zajęcia artystyczne), udział w ciekawych projektach i współpracy międzynarodowej. Na dzieci czekają też zaangażowani, kompetentni nauczyciele, którzy indywidualnie traktują każde dziecko , odkrywając potencjał każdego z nich. Szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godz.6.50-16.00, smaczne, tanie, domowe obiady w szkolnej stołówce, pomoc logopedy, pedagogów szkolnych , w tym specjalistyczny trening koncentracji uwagi( biofeedback). Możemy pochwalić się znaczącymi sukcesami naszych uczniów w konkursach na różnych szczeblach i w wielu dziedzinach, a także dobrymi wynikami egzaminów zewnętrznych.

Dzień otwarty pozwolił odczuć przyjazną, rodzinną atmosferę, którą tworzą mali i duzi. W tej szkole nikt nie jest anonimowy i każdy może czuć się bezpiecznie. Dzieci na przerwach integrują się, tańcząc zumbę i grając w gry planszowe. Szkolny sklepik prowadzony przez uczniów przygotował dla naszych wyjątkowych gości smaczne galaretki i świeże soki owocowe, a kuchnia pyszne przekąski i herbatę z pomarańczami. Chłopców ujęła najbardziej galaretka, a dziewczynki doceniły kolorowe warkoczyki, które wychowawczynie świetlicy wplatały im we włosy. Szkoła to obowiązek, ale też wiele przyjemności i wielkie możliwości rozwoju. Tak było w dzień otwarty i tak jest na co dzień w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej!

Komentarze nieaktywne