Święto Niepodległości

obraz_031_40012 listopada odbył się poranek z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie w skrócie przybliżyli nam wycinek historii Polski, wymieniając momenty wielkich zrywów naszych rodaków, jak choćby powstanie kościuszkowskie, listopadowe i styczniowe. Artyści przypomnieli również chwile trudne dla polskiej społeczności – rozbiory Polski, które ostatecznie usunęły nasz kraj z mapy na 123 lata. Polacy okazali się niepokonani, a w najtrudniejszych chwilach na duchu podtrzymywały ich często znane piosenki żołnierskie, które mieliśmy okazję wysłuchać. Uroczystość zakończyła się hymnem narodowym odśpiewanym przez wszystkich uczniów naszej szkoły.

Po południu wzięliśmy także udział w uroczystości gminnej z okazji Dnia Niepodległości. Dyrekcja oraz Samorząd złożyli kwiaty pod Pomnikiem Zwycięstwa.

Komentarze nieaktywne