Świąteczna akademia na Szlaku Zabytków Techniki w Gliwicach

 

W niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadził uczniów klas III a i III c wyjazd do Muzeum w Gliwicach, gdzie 11 grudnia wzięli udział w świątecznych warsztatach. Oddział Odlewnictwa Artystycznego, znajdujący się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, przygotował „Świąteczną Akademię Odlewnika”.

Trzecioklasiści wykonywali ozdoby z szybkoschnącego gipsu, poznawali zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, a także zwiedzili wystawę – jedną z pierwszych nowoczesnych, interaktywnych i multimedialnych ekspozycji muzealnych na Śląsku, która prezentuje rzadkie zabytki z bogatej kolekcji żeliwa artystycznego. Wśród eksponatów znajdowały się odlewy artystyczne, wyroby gliwickiej Królewskiej Odlewni Żelaza. Pani przewodnik zaprezentowała film „Słusznie słyną dziś Gliwice…” i omówiła dawne i współczesne metody stosowane w odlewnictwie oraz techniki, jakie wykorzystywano, tworząc żeliwną biżuterię. Wszyscy uczestnicy byli zachwyceni. Wrócili z pięknymi, własnoręcznie wykonanymi ozdobami choinkowymi i niezapomnianymi przeżyciami z tego niezwykłego miejsca…

anita

 

Komentarze nieaktywne