Sukcesy matematyków z kuźniańskiej podstawówki

Uczniowie SP z Kuźni Raciborskiej bardzo chętnie biorą udział w konkursach matematycznych. W tym roku szkolnym wzięli udział zarówno w konkursach ogólnopolskich jak i w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR”. Wielu z nich zajęło wysokie lokaty, a nawet podium.

Wiktoria Szyra – uczennica klasy VII b – zdobyła tytuł laureata ogólnopolskiej olimpiady

matematycznej, zdobyła tytuł eksperta w konkursie logicznego myślenia

oraz wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie KANGUR.

Ponadto wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie KANGUR otrzymali:

Olaf Trzeciak w kat. klas V

Jakub Kijek w kat. klas V

Kudla Dominika w kat. Klas IV

Głuszkiewicz Piotr w kat. Klas IV

Wójcik Borys w kat. klas IV

Sadowski Krzysztof w kat. klas III SP

Tytuł eksperta w ogólnopolskim konkursie logicznego myślenia otrzymali również

Zofia Stachera uczennica klasy VII b oraz Tomasz Kowalski uczeń klasy VI b.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zadania , z którymi zmierzyli się nasi uczniowie wymagały logicznego myślenia, wnikliwej analizy zadań, wnioskowania, wyobraźni przestrzennej. Cieszy nas – nauczycieli matematyki fakt, że tak wielu uczniów chętnie sięga do zadań problemowych. Wszystkim startującym a szczególnie laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze nieaktywne