Sukces naszych matematyków na szczeblu ogólnopolskim

W styczniu 2013 r. uczniowie zmierzyli się ze swoimi umiejętnościami matematycznymi podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej OLIMPUS. Z całej Polski spośród klas IV-VI udział wzięło 5487 uczniów. Test składał się z zadań zamkniętych. Na start każdy z uczestników dostał 30 pkt, po czym udzielając odpowiedzi na 30 zadań mógł zdobyć 1pkt za poprawną odpowiedź, 0 pkt za brak odpowiedzi i -1 pkt za błędną odpowiedź. Ostatecznie , aby zostać laureatem należało zdobyć 51 pkt na 60 możliwych do zdobycia.

Laureatami konkursu zostali:

Piotr Waldyra w kat. klas VI 57 pkt i 4 miejsce

Michał Mróz w kat klas VI 51 pkt i 10 miejsce

Potr Baron w kat. klas V 54 pkt i 7 miejsce

Patryk Szymik w kat. klas V 52 pkt i 9 miejsce.

Laureaci otrzymali dyplomy laureata i nagrody książkowe.

Bardzo wysoką wiedzą matematyczną wykazali się również uczniowie Olivia Gdynia w kat. klas VI i Marek Czyszczoń w kat klas V zdobywając po 50 pkt i 11 miejsce w rankingu. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Komentarze nieaktywne