Spotkanie z pisarzem Arkadiuszem Niemirskim.

14 maja uczniowie klas siódmych oraz drugich i trzecich Gimnazjum uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Na zaproszenie pana Ireneusza Wojcieskiego przyjechał do Kuźni Raciborskiej pisarz, publicysta i kabareciarz- Arkadiusz Niemirski. Podczas spotkania autorskiego w Kuźni Kultury pan Arkadiusz z wielkim humorem i dystansem do świata opowiedział o swojej kabaretowej, literackiej, muzycznej i podróżniczej pasji. Przedstawił sylwetki swoich literackich bohaterów, z których najbardziej znany jest bezsprzecznie Pan Samochodzik z cyklu powieści kryminalnych dla młodzieży Zbigniewa Nienackiego. Pan Arkadiusz podjął się jakiś czas temu kontynuacji tego cyklu, czego wynikiem była seria 16 kolejnych książek. Ostatnio skupił się jednak na własnych autorskich pomysłach, w których stawia na inteligentną powieść kryminalną.


Po wystąpieniu pana Arkadiusza był czas na pytania publiczności, z którego skwapliwie skorzystała nasza młodzież, zadając bardzo inteligentne i rozsądne pytania o godzenie życia prywatnego z zawodem pisarza, czy też plany pana Arkadiusza na przyszłość. Był też czas na wspólne zdjęcia, zakup książek i autografy.

Komentarze nieaktywne