Rozgrywki piłki ręcznej

W dniu 5 kwietnia br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej rozegrane zostały Powiatowe Finały Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Do rozgrywek zakwalifikowały się drużyny dziewcząt i chłopców ze  Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej (w rozgrywkach gminnych pokonały zespoły z Rud Wielkich) oraz drużyny z Raciborza. Jednak na zawody stawiła się tylko drużyna męska Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu – Gimnazjum Dwujęzyczne z opiekunem Damianem Krężlewskim. Mecz był bardzo emocjonujący i wyrównany. Bramki padały po obu stronach. Walka trwała do ostatnich sekund, a lepsza okazała się drużyna Gimnazjum w Kuźni Raciborskiej wygrywając spotkanie 12:11. Opiekunem zwycięskiej drużyny chłopców i dziewcząt jest Gabriela Brzeźniak i Tomasz Jabłonka. Zespoły te przechodzą do dalszych rozgrywek rejonowych. Zespoły dziewcząt i chłopców z kuźniańskiej podstawówki także awansowały do rozgrywek rejonowych, a ich opiekunami są: Bożena Witt i Tomasz Jabłonka.

Komentarze nieaktywne