Przygoda z Polską. Obchody Święta Niepodległości

12 listopada uczniowie klas 4-6 stanęli do rywalizacji międzyklasowej pod hasłem „Zostawcie to Polakom. Dla nich nie ma nic niemożliwego”. Każda z klas przygotowała jedną z postaci, z grona wybitnych Polaków – odkrywców, podróżników, sportowców, czy naukowców. Ciekawostką okazało się także przebranie i ucharakteryzowanie uczniów do omawianych sylwetek bohaterów. Reprezentacje klas rywalizowały ze sobą w konkurencjach nawiązujących do życiorysów wielkich Polaków. Była więc m.in. wspinaczka i niesamowita kreacja uczennicy wcielającej się w postać wielkiej Wandy Rutkiewicz, łamanie szyfru i postaci bohaterów Enigmy, serso i kreacja uczniowska w roli legendarnego Benedykta Polaka. Najwięcej emocji przyniosły jednak zawody strzeleckie przywołujące postać wielkiej Polki Elżbiety Zawackiej, jedynej „Cichociemnej”, damy Orderu Orła Białego.

 

Zwyciężyła klasa VIc, która wygrała  słodki upominek i wycieczkę. Konkurs przygotowali i poprowadzili pan Wojtek i pan Tomek.

 

 

Komentarze nieaktywne