Projekt Comenius dla nauczycieli

Pani Gabriela Bitomska –  nauczycielka języka angielskiego już po raz drugi uczestniczyła w projekcie Comenius dla nauczycieli „Mobilność szkolnej kadry pedagogicznej”.

Po raz pierwszy brała udział w warsztatach w 2002 roku w Irlandii /Limerick. Natomiast podczas tegorocznych wakacji (24.06-14.07 2013) przebywała w Wielkiej Brytanii na trzytygodniowych warsztatach w MAYFLOWER COLLEGE w Plymouth (Dover, Kornwalia). Celem programu było podnoszenie podnoszenie kwalifikacji kadry oświatowej poprzez dofinansowanie wyjazdów do krajów europejskich Uczestnicy biorą udział w szkoleniach, konferencjach a nawet w kursach językowych.

Pani Gabriela Bitomska wraz z nauczycielami ze Słowacji, Węgier, Turcji i Hiszpanii podczas zajęć poznała: systemy edukacji, poezję, kulturę, sztukę, literaturę oraz metody nauczania w Wielkiej Brytanii. Obserwowała zajęcia w szkole podstawowej ( Primary School) oraz w Mayflower College ze studentami w wieku 13-17 lat. W ramach zajęć ze studentami i nauczycielami grupy – przedstawiła projekt przybliżający Polskę i macierzystą Szkołę Podstawową w Kuźni Raciborskiej poprzez pokaz multimedialny oraz przekazując książki, broszury i mapy naszego regionu. Uczestniczka projektu oprócz zajęć brała udział w wycieczkach fakultatywnych – krajoznawczych regionu Devon i Kornwalii: Paignton Enviromental Park (ZOO),The Eden Project, Exeter and Exmouth. Przepiękne okolice uwiecznione zostały na zdjęciach i filmie.

Komentarze nieaktywne