Poranek z lokomotywą w tle

W tym roku przypada 60 rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu Juliana Tuwima. Obie rocznice stały się okazją do oddania hołdu poecie, który kształtował język, wyobraźnię i społeczną wrażliwość wielu pokoleń, ucząc poczucia humoru i ukazując optymizm codziennego życia. W naszej szkole 19 grudnia odbyło się spotkanie pod hasłem „Para buch”, podczas którego zostały przypomniane utwory J. Tuwima przeznaczone dla najmłodszych odbiorców. Uczniowie klasy III a recytowali niektóre z nich: „Okulary”, „O Grzesiu kłamczuchu i o jego cioci”, „Murzynek Bambo”, a wszyscy zgromadzeni mieli okazję wspólnie deklamować najsłynniejszą „Lokomotywę”. Uczestnicy byli niezwykle rozbawieni, radosnym uśmiechom nie było końca. Poranek zakończył się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego, zorganizowanego właśnie z okazji roku Juliana Tuwima. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – VI. Przyznano nagrody rzeczowe i dyplomy za I miejsce oraz nagrody rzeczowe za wyróżnienie.

I miejsce w kategorii klas I – III zdobył: Patryk Łuszcz, Damian Śliwiński, Amelia Zagdańska, Maksymilian Włodarczyk.

I miejsce w kategorii klas IV – VI zdobyła Julia Tykierka, Patrycja Ogonowska, Martyna Burgieł.

Wyróżnienia otrzymali: Szymon Urbaniec, Patrycja Serafin, Nadia Nienadowski, Wojtek Tomczak, Emilia Kowol, Maria Krupa, Adam Zamkotowicz, Weronika Ogonowska, Ewa Szymik, Wiktoria Kasparek, Patrycja Foksowicz, Oliwia Kostka.

Gratulujemy!

anita2

Komentarze nieaktywne