Poranek dla zdrowia

Sporą dawkę zdrowia i humoru zaserwowali swoim koleżankom i kolegom uczniowie z klasy IIa, którzy wraz z wychowawczynią – panią Anitą Blochel przygotowali program artystyczny promujący zdrowe odżywianie.

Dnia 13 marca br. zebrali się wszyscy z klas I – III, by przekonać się, że WARZYWA KOLOROWE SĄ BARDZO SMACZNE I BARDZO ZDROWE. Było mnóstwo pouczających informacji, rad, wskazówek, przeróżnych warzyw na straganie, no i nie zabrakło przede wszystkim wrażeń artystycznych.

„Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie…” – tak zaczęła się inscenizacja wiersza J. Tuwima, która opowiada historię pewnego warzywa. Jak się okazało, warto wprowadzić je do naszego menu ze względu na jego niezwykłe walory odżywcze. Muzyka towarzysząca zmaganiom artystów nadała jeszcze większej dynamiki i swoistego charakteru utworowi. Publiczność reagowała fantastycznie: były nie tylko gromkie brawa, ale, co najważniejsze, uśmiech nie schodził z twarzy obserwatorów przedstawienia.

Oprócz uczniów i nauczycieli, w tym wydarzeniu uczestniczyła również wicedyrektor naszej szkoły, pani Bożena Zamkotowicz, która na zakończenie poranka podsumowała występ oraz udział uczniów kl. IIa w ogólnopolskiej akcji „Śniadaniowa klasa”, wręczając uroczyście uczestnikom tego prozdrowotnego programu upominki w postaci kolorowych pojemników na śniadanie… oczywiście na zdrowe śniadanie

anita1

Komentarze nieaktywne