„Podróże po fantastycznej literaturze” z ogólnopolskim sukcesem!

W listopadzie 2013 roku uczniowie naszej SP i Gimnazjum przy ZSO licznie wzięli udział w konkursie pod hasłem „Podróże po fantastycznej literaturze”. Organizatorem była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu, a konkurs miał zasięg ogólnopolski. W naszej szkole rozpropagowaniem tematu zajęli się bibliotekarze Szkolnego Centrum Informacji: Barbara Radziszewska i Arkadiusz Mróz.

Na konkurs spłynęło nadspodziewanie dużo prac, często stojących na bardzo wysokim poziomie artystycznym (m. in. zakładki, ilustracje do książek, kukiełki). Z tego powodu w dużym napięciu oczekiwaliśmy rozstrzygnięcia. Jakaż była nasza radość, kiedy dowiedzieliśmy się, że szanowne jury wyłoniło spośród wszystkich uczestników aż 8 laureatów z naszej szkoły!

5 grudnia w siedzibie MiPBP w Raciborzu odbyła się wystawa wyróżnionych prac oraz uroczystość wręczenia nagród.

A oto lista naszych laureatów:

1. Hanna Stahera – kl. I A – wyróżnienie

2. Kamila Til -kl. II A i Marzena Til (praca rodzinna)- II miejsce

3. Nadia Kowalczyk – kl. II A – wyróżnienie

4. Emilia Banaś – kl. IV B- wyróżnienie

5. Julia Marek – kl. IV B – wyróżnienie

6. Żaneta Wojszwiłło – kl. I C gimn. – wyróżnienie

7. Adam Kowalczyk – kl. III B gimn. – III miejsce

8. Przemysław Karpowicz- kl. III B gimn. – I miejsce (!)

Nasi uczniowie byli tam z rodzicami i opiekunami, którym bardzo przyjemnie było usłyszeć znajome nazwiska wśród laureatów z całej Polski. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

laureaci z SPlaureaci z gimnazjum (2)

Komentarze nieaktywne