Po raz kolejny sukces naszych matematyków na szczeblu powiatowym!

29 maja odbył się konkurs „Matematyczny Czar Par” o Puchar Dyrektora SP nr 4 w Raciborzu. Uczniowie w parach zdobywali punkty w konkurencjach logiczno – matematycznych typu: krzyżówki liczbowe, rebusy, układanki, puzzle, sudoku, itp. Oprócz prawidłowych odpowiedzi liczył się również czas rozwiązania zadania. W konkursie wzięło udział 13 szkół z całego powiatu. Drużyna z klas V z Kuźni Raciborskiej w składzie Piotr Baron i Marek Czyszczoń zdobyła I miejsce i Puchar Dyrektora szkoły. Drużynę z klas IV reprezentowali Bogusław Sobek i Michał Macha zajmując VI miejsce w powiecie.

To nasz kolejny puchar zdobyty w tymże konkursie. W ubiegłym roku drużyna klas IV zajęła I miejsce , a klas V- II miejsce.

Uczniom bardzo podoba się ten konkurs ze względu na jego charakter (udział w konkurencjach), dlatego też chętnie się do niego przygotowują. Cieszy nas bardzo fakt, iż w tych trudnych zmaganiach uczestnicy konkursu potrafili wykazać się zarówno znajomością matematyki jak i szybkością rozwiązywania poszczególnych zadań. Uczestnikom gratulujemy !

mat1

 

Komentarze nieaktywne