Owoce w szkole

owoc.Nie wszyscy wiedzą, że nasza szkoła bierze udział w programie żywieniowym “Owoce w szkole”. Program finansowany ze środków UE i budżetu krajowego, skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Głównym jego celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania.

Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się:

  • świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
  • świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
  • soki owocowe, warzywne oraz owocowo-warzywne.
Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje jednorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego i jednego produktu warzywnego.
W naszej szkole w bieżącym roku szkolnym 2011/2012 z programu korzysta 147 uczniów z klas I-III. Koordynatorem projektu jest pani Karolina Gdesz.


 

Komentarze nieaktywne