Ola Dzedzej laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej

W dniach 5-6 października odbył się Ogólnopolski Konkurs Pieśni, Piosenki i Poezji Patriotycznej “Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna.”, w którym wzięli udział uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Przesłuchania w dwóch kategoriach: wokal oraz recytacja, zorganizowano w dawnym budynku granicznym w Pietraszynie. Do konkursu zgłosiło się 80 uczestników z całego kraju. Konkurs zorganizowali: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli ARS, Studio Muzyki, Piosenki i Teatru ARS w Pietraszynie. Odbył się on przy współpracy Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Raciborzu.

Jurorzy, po dwudniowych przesłuchaniach, przyjęli werdykt, a wszyscy nagrodzeni spotkali się 7 października na scenie Zamku Piastowskiego w Raciborzu podczas finałowej gali.

Laureaci przedstawili interpretacje, między innymi “Dziewczyny z granatem”, pieśni “Taki kraj”, “Kolędy warszawskiej” czy wierszy Baczyńskiego, Szymborskiej i Oppmana.

Ola wykonała utwór Wisławy Szymborskiej „Gawęda o ojczyźnie” i uzyskała pierwsze miejsce w kategorii wiekowej. Gratulacje Olu.

Komentarze nieaktywne