O nas

Od września w Szkole Podstawowej przy świetlicy szkolnej działa Klub Wolontariusza. Opiekunem Klubu jest p. Ewa Serafin. Uczniowie spotykają się w każdy poniedziałek na dużej przerwie w świetlicy omawiając bieżące i przyszłe działania na rzecz innych.

Dotychczasowe działania i akcje naszych wolontariuszy:

 

  • Klub Wolontariusza przystąpił do programu „Poczytaj mi Przyjacielu” w ramach, którego wolontariusze głównie z klasy VI czytają bajki swoim młodszym kolegom w czasie zajęć na świetlicy szkolnej. Raz w tygodniu grupa wolontariuszy czyta bajkę młodszym uczniom, do której dzieci wykonują ilustrację. Uczniowie z Klubu Wolontariusza sami wybierają najciekawsze prace i sami opracowują dyplomy za zajęcie konkretnego miejsca w konkursie. Wolontariusze oglosili zbiórke bajeczek na terenie szkoły i utworzyli biblioteczkę „Poczytaj mi przyjacielu” na terenie świetlicy.

Dotychczas odbyły się konkursy plastyczne do przeczytanych bajek:

    1. „Kot w butach”

I miejsce Zuzia Zawada

II miejsce Misia Kostka

III miejsce Kamil Ernst

 

 

    1. „Kopciuszek”

I miejsce Patrycja Serafin

II miejsce Patrycja Lewandowska

III miejsce Kamil Ernst

Wyróżnienie Julia Witt

 

    1. „Calineczka”

I miejsce Oliwia Kostka

II miejsce Patrycja Serafin

III miejsce Amelia Wróbel

Wyróżnienie Julia Witt

 

  • Klub Wolontariusza pomagał w organizacji i przebiegu konkursu skoków na skakance, który odbył się na terenie świetlicy. Wolontariusze zliczali wyniki w poszczególnych grupach wiekowych i wypisywali dyplomy.
  • Klub Wolontariusza pomagał w organizacji i przebiegu imprezy Halloween na wesoło w świetlicy. Wolontariusze przeprowadzali zabawy i konkursy oraz pomagali w organizacji poczęstunku dla dzieci ze świetlicy.
  • Klub Wolontariusza pełni codzienne dyżury na terenie świetlicy pomagając w odrabianiu zadań domowych oraz bawiąc się z młodszymi kolegami.

 

Komentarze nieaktywne