Nasi reprezentanci w Polskiej Akademii Nauk

27 kwietnia nasi uczniowie – Julia Tykierka (kl.IVa) i Marek Czyszczoń (kl. Vb) reprezentowali naszą szkołę  w Warszawie, uczestnicząc w finale ogólnopolskiego konkursu  “Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Droga, jaką musieli pokonać, wiodła przez dwa etapy, które odbywały się w szkołach w całej Polsce. Uczniowie musieli zmierzyć się z językiem polskim, z licznymi jego pułapkami i zawiłościami. Najpierw był to test wyboru, pózniej musieli wykazać się dużo większą wiedzą i poprawić tekst naszpikowany licznymi błędami frazeologicznymi, składniowymi i fleksyjnymi. Julii i Markowi udało się uzyskać wymaganą liczbę punktów i tym samym zakwalifikować do ścisłego finału, pokonując dziesiątki tysięcy swoich rówieśników. Sam wyjazd do stolicy był już nagrodą dla dzieci za tygodnie okupione ciężką pracą, zarówno w szkole pod okiem polonistów, jak i w domu.  W Polskiej Akademii Nauk,  w obecności znanych dziennikarzy i aktorów, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

 W konkursie “Z poprawną polszczyzną na co dzień”  nasza szkoła bierze udział  już od ośmiu lat, z licznymi sukcesami. Nasi uczniowie już kilka razy uczestniczyli w wielkim finale, niektórzy sięgając po najwyższy tytuł – laureata ogólnopolskiego konkursu. Dziś możemy pochwalić się wyróżnieniem logo “W naszej szkole dbamy o poprawną polszczyznę”, które otrzymaliśmy od organizatorów konkursu – Centrum Edukacji Humanistycznej, za imponujące wyniki  naszych dzieci.IMG_8516

IMG_8520

Komentarze nieaktywne