Mieć swoją pasję…

30 października w naszej szkole odbyły się spotkania z cyklu „Ludzie z pasją”. Zaproszonym gościem był pan Jarosław Łuszcz – Naczelnik Zabytkowej Kolejki Wąskotorowej w Rudach. Na początek wszyscy zgromadzeni wysłuchali recytacji wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa” w wykonaniu uczniów kl. IIIa. Wprowadzeni w tematykę spotkania z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy o pasjach, marzeniach naszego gościa, które trwały od dzieciństwa, a wraz z upływem lat stawały się rzeczywistością. Dziś to wszystko połączone z zaciętością i wytrwałą pracą pana Jarka dało niesamowity efekt – przywróconą do życia Kolejkę Wąskotorową, która przyciąga turystów z odległych zakątków Polski. Mogliśmy to podziwiać podczas przygotowanej prezentacji filmów, a niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć na żywo, gdy udamy się na wycieczkę do Rud. Fascynujące opowiadania… Spełniające się marzenia… Warto pielęgnować i rozwijać swoje zainteresowania, może tak jak pan Jarek, też będziemy innych zarażać swoją pasją…

 

Dziękujemy naszemu gościowi za tę niezwykłą lekcję.

12

 

 

 

 

Komentarze nieaktywne