Lekcja otwarta z matematyki

29 maja w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta z matematyki. Swoją obecnością zaszczycili nas nauczyciele z SP Rudy oraz SP Budziska. Uczniowie z klasy VI a pod czujnym okiem prowadzącej zajęcia – p. Iwony Mróz utrwalali umiejętność obliczania pól figur płaskich.

Na lekcji wykorzystano TIK – technologię informacyjno-komunikacyjną. Głównym środkiem dydaktycznym była tablica interaktywna i wykorzystane na niej programy komputerowe oraz multibook. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wykonując różnorodne ćwiczenia interaktywne.

Po lekcji p. Irena Szymik zaprezentowała programy i strony internetowe, które można wykorzystać podczas lekcji matematyki. Bardzo cenna dla wszystkich okazała się wspólna wymiana doświadczeń między nauczycielami, co z pewnością zaowocuje podczas planowania kolejnych lekcji.

 

Komentarze nieaktywne