Konkursy matematyczne

W dniu 12.03.2014 drużyna matematyków reprezentowała naszą szkołę na konkursie matematycznym o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 5 w Raciborzu ” Matematyka na 5 w G5″.  W konkursie wzięło udział 17 szkół z całego powiatu. Nasza szkoła zajęła II miejsce w powiecie! Na uwagę zasługuje fakt, że to kolejny raz z rzędu, kiedy znaleźliśmy się na podium w tymże konkursie. W zeszłym roku zajęliśmy I miejsce drużynowo! – mówi I. Mróz nauczycielka matematyki. Spośród 50 uczestników konkursu w kategorii indywidualnej nasi chłopcy zajęli bardzo wysokie miejsca :
Piotr Baron – I miejsce
Marek Czyszczoń – II miejsce
Patryk Szymik – VII miejsce
Nasi laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy sukcesu naszym podopiecznym !

Patryk Szymik uczeń klasy VI b został również laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego”Olimpus” , gdzie zmierzył się z 30 zadaniami zamkniętymi o różnym stopniu trudności. Na wyróżnienie zasługuje również uczennica klasy IV b Julia Marek, której do miana laureata brakowało zaledwie 3 punkty. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

mat

mat3

Komentarze nieaktywne