Konkursy


Wyniki konkursu

Recenzja książki „Rodzina Penderwicków”

2007/08

zal1542135_400W październiku tego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu -Recenzja książki „Rodzina Pendericków”.

Jury w składzie: Małgorzata Tykierka i Barbara Radziszewska nagrodziłodn. 3.10.2007 r. wysłaniem prac na ogólnopolski konkurs organizowany przez „ Naszą Księgarnię” następujących uczniów:

Ewę Pabian – kl 5c – I miejsce –etap szkolny

KatarzynęGrzesik -kl 6 b – I miejsce – etap szkolny

Dominikę Grzesik – kl 6 c

Ewę Mrozek – kl. 6 c

Weronikę Rochowiak – kl 6 c

Jadwigę Wojcieską – kl. 6 c

„Nasza Księgarnia” doceniła talent literacki oraz dojrzałość poglądówKasi Grzesik i Ewy Pabian.

Te dwie uczennice w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez „Naszą Księgarnię” otrzymały wyróżnienie oraz nagrody niespodzianki.

Gratulujemy!!

Praca Ewy Pabian

„Rodzina Penderwicków” to powieść Jeanne Birdsall. Jest barwna, pełna humoru i wspaniałych przygód. Nie brakuje też w niej interesujących dialogów i zabawnych wypowiedzi postaci. Bohaterami książki są siostry: Rosalinda, Skye, Jane i Betty Penderwick oraz ich tata, ukochane Psisko i Jeffrey – syn właścicielki wakacyjnego domku.

Wszystko zaczyna się pewnego letniego dnia. Siostry jadą wraz z tatą i Psiskiem na wczasy do dworku Arundel. Na miejscu poznają prostego ogrodnika – Cagneya oraz Jeffreya, syna właścicielki dworu, która wynajmuje rodzinie Penderwick letniskowy domek. Wczasy zapowiadają się wspaniale, aż do momentu zapoznania się z matką Jeffreya. Kobieta jest niemiła i bezwzględna. Jednak dziewczynki nie przejmują się tym zbytnio. Razem z Jeffreyem przeżywają wiele przygód. Cagney także nie pozostaje dla nich tylko zwykłym ogrodnikiem. Chłopak zdobywa nawet zaufanie nieśmiałej pięciolatki – Betty. Po kilku dniach pobytu w Arundel dziewczynki dowiadują się o zmartwieniu Jeffreya. Chłopiec kocha muzykę, chciałby chodzić do szkoły muzycznej, a jego matka nie może tego zrozumieć. Ona wyobraża sobie syna jako żołnierza lub generała i chce go posłać do wojskowej szkoły. Czy dziewczynki pomogą Jeffreyowi? I czy jego bezwzględna matka zacznie wreszcie inaczej postrzegać świat? Odpowiedzi na te i inne pytania przynosi ta lektura.

Powieść pt.„Rodzina Penderwicków” jest wyjątkową książką, wesołą i pełną humoru. Pozwala na chwilę oderwać się od realnego życia, które nie jest zawsze usłane różami. Jest to lektura zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto ją przeczytać!

Praca Katarzyny Grzesik

Książka pt. „Rodzina Penderwicków” napisana przez Jeanne Birdsall, to opowieść o przygodach czterech sióstr. Została ona wydana przez wydawnictwoNasza Księgarnia w 2007 roku. Jest to z humorem napisana książka, którą mogą czytać zarówno dorośli jak i dzieci. Wnosi ona dużo fantazji i młodzieńczego uroku, które mogą zachwycić każdego. Książka nie opowiada tylko o zwykłych przygodach czterech sióstr, ale również o smutkach i problemach dorastania.

Siostry Penderwick spędzają wakacje w pięknym dworze Arundel u pani Tifton. Przeżywają tam niesamowite przygody. Każda z sióstr miała inny charakter. Doświadczają one różnych rozterek życiowych, jednak zawsze są chętne do pomocy. Chociaż ich przygody nie zawsze były bezpieczne to jednak na szczęście z nich wychodziły cało. Każda z sióstr jest na swój sposób wyjątkowa. Poznajemy odpowiedzialną Rosalindę, trochę zwariowaną Skye, błądzącą w obłokach Jane i najmłodszą, nieśmiałą- Batty. Dziewczyny choć tak różne bardzo się kochają i zawsze śpieszą sobie z pomocą. Podczas wakacji siostry poznają nowych ludzi i przyjaciół. Swym urokiem osobistym zachwycają każdego, nie sposób ich nie lubić. Te wakacje przyniosły im dużo nowych wrażeń i doświadczeń. Z uśmiechem na twarzy czyta się o ich pomysłach. Każda nowa przygoda to kolejny rozdział książki, który pochłania się bardzo szybko.

Książka pt. „Rodzina Penderwicków” jest bardzo interesująca. Można się z niej wiele nauczyć. Poleciłabym ją swoim rówieśnikom. Jest ona idealna na długie, ciepłe, wakacyjne dni lub chłodne jesienne wieczory.

Komentarze nieaktywne