Konkurs recytatorski

Dnia 25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Rudach odbyła się XVII edycja konkursu recytatorskiego „Świat w słowach poety” pod hasłem „Ważne sprawy małych patriotów”.

Na tle ładnej dekoracji, którą stanowiły prace plastyczne uczniów rudzkiej szkoły, dzieci klas I-III prezentowały swoje umiejętności recytatorskie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych – Helenka Kojder kl. Ia i Igor Wójcik kl. Ib. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich recytatorów. Po występach jury, które oceniało interpretacje utworów i dobór repertuaru, przyznało I miejsce dla Igora Wójcika za wiersz T. Kubiaka „Nad Odrą”. Natomiast Helenka Kojder za wiersz J. Białobrzeskiej „Moja mała Ojczyzna” zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komentarze nieaktywne