Konkurs matematyczno – przyrodniczy

Uczeń klasy Vb Marek Czyszczoń został laureatem tegoż konkursu. Na uwagę zasługuje fakt iż jest to konkurs adresowany głównie dla klas VI, a Marek jest uczniem klasy V.

Swoją drogę do tego sukcesu rozpoczął w naszej szkole , gdzie podczas szkolnego etapu zakwalifikował się razem z Olivią Gdynią uczennicą klasy VIa i Piotrem Baronem – uczniem klasy Vb do II powiatowego etapu, który odbył się w jednej z raciborskich szkół. Marek zdobywając odpowiednią ilość punktów przeszedł do finału.Scisły finał odbył się 28 lutego w jednej z rybnickich szkół, gdzie ponownie Marek zmierzył się kolejnymi zadaniami, które często wykraczały poza program szkolny. Jego determinacja i ogromna wiedza matematyczno – przyrodnicza doprowadziły go do otrzymania miana laureata.

Marek sukcesywnie uczęszczał na zajęcia dodatkowe zmatematyki i przyrody. Na kółku matematycznym pod czujnym okiem p. Iwony Mróz, z wielkim zaangażowaniem i z przyjemnością rozwiązywał zadania o zwiększonym stopniu trudności , wymagające logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej. Jako piątoklasista poznał treści przewidziane dla klas VI. Na kółku przyrodniczym w tajniki przyrody wprowadzała go p. Marzenna Buława, a przekazywana wiedza często wykraczała poza program szkolny.

Konkurs ten zwalnia Marka z pisania sprawdzianu po szkole podstawowej, co nas ogromnie cieszy, a szczególnie fakt ten zadowolił samego laureata. Życzymy mu powodzenia!marek

Komentarze nieaktywne