Jesienny rajd kasztanowy

Dnia 02.10.2013r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wyruszyli na jesienny rajd kasztanowy do Siedlisk. Z uśmiechem na twarzy i piosenką na ustach opuścili szkolne mury. Idąc leśną drogą, wszyscy podziwiali przyrodę skąpaną w złocistej, jesiennej barwie. Nadsłuchiwali odgłosów mieszkańców lasu i wypatrywali ich śladów, a także podziwiali kapelusze kolorowych grzybów. Kiedy każdy dotarł na miejsce, ogrzał się przy ognisku i przystąpił do międzyklasowych zawodów. Odbył się m.in. bieg z marchewką, bieg po złocisty kasztan i bieg z jesiennym liściem. Uczniowie także „sadzili ziemniaki” i „wyciągali rzepkę”. Po tak emocjonujących zawodach wszyscy z apetytem zjedli upieczoną na ognisku kiełbaskę i ogrzali się gorącą herbatą. Na uczestników rajdu czekał także słodki poczęstunek. W drodze powrotnej dzieci dzieliły się wrażeniami, a czerwone rumieńce były oznaką zdrowej zabawy, która dodała sił i wigoru młodym uczestnikom pieszych wycieczek.

SDC12314

.

Komentarze nieaktywne