Jesienne bajanie Mistrza Brzechwy

Po raz kolejny w sezonie jesiennym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swe umiejętności recytatorskie na konkursie „Jesienne bajanie Mistrza Brzechwy”. Tematem tegorocznego bajania była „Moja niepodległa” .

Dzieci prezentowały piękno przyrody ojczystej w wierszach znanych polskich pisarzy. Ocenie podlegało pamięciowe opanowanie tekstu, poprawność wymowy, wybór utworu, jego dostosowanie do możliwości wykonawczych ucznia oraz kulturę słowa. Wyłonienie najlepszych recytatorów sprawiło jurorom nie lada wyzwanie. Najlepszymi okazali się Anna Czech z klasy I b i Igor Wójcik z klasy II b. II miejsce zajęli Magdalena Mróz z klasy II b i Hanna Jankowska z klasy II a. Natomiast III miejsce należało do Aleksandra Książka z klasy I a i Heleny Kojder z klasy II a . Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, a dzieci wyróżnione dyplomy i nagrody książkowe. Dwóch laureatów będzie reprezentowało naszą szkołę w XI Konkursie Recytatorskim dla Dzieci w Dziergowicach. Gratulujemy wszystkim i zapraszamy na kolejne edycje konkursu.

Komentarze nieaktywne