Festyn mikołajkowy

7 grudnia festyn mikołajkowy zgromadził mieszkańców Kuźni Raciborskiej w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Impreza ma już swoją historię i – jak mówi pani Alina Mościcka – koordynator –  “jej pomysł zrodził się przy wspólnej kawie rodziców i nauczycieli”.  W tym roku już po raz 11.  uczestnicy festynu,  uciekając od grudniowego chłodu i przejmującego wiatru, mogli ogrzać się w cieple dziecięcych piosenek i poczuć prawdziwie  świąteczną atmosferę. Na tę okazję uczniowie  przygotowali występy, aby pochwalić się swoimi talentami i umilić czas goszczącym w kawiarence u św. Mikołaja. Tu można było spróbować pysznych, domowych wypieków oraz napić się gorącej kawy. Dorośli mogli zaopatrzyć się w świąteczne stroiki i kartki, czy spróbować szczęścia w loterii fantowej. Najmłodsi również nie  narzekali na nudę. Specjalnie dla nich przygotowano różne zabawy i kolorowanki. Największym powodzeniem, nie tylko wśród dzieci  ale i dorosłych, cieszyło się stoisko listów do św. Mikołaja. Obsługujące je panie obiecywały, że wszystkie prośby dotrą do Laponii jeszcze przed świętami.

Oczywiście, najważniejszym punktem wieczoru było pojawienie się św. Mikołaja, który jak zwykle przybył ze swoimi pomocnikami – aniołkami. Poczciwy staruszek przywiózł ze sobą worek tak uwielbianych przez dzieci słodyczy. Mikołaj znalazł czas na rozmowę, czy wspólną fotografię. Również nasze uczennice odważyły się porozmawiać z zapracowanym świętym, co prawda już trochę zmęczonym, ale i cierpliwym. Na pytanie: co jest marzeniem św Mikołaja, otrzymały odpowiedź – “uśmiech każdego dziecka”.

Rodzice i uczniowie, bawiący się na festynie, zgodnie stwierdzili, że atmosfera tegorocznego festynu była radosna i niesamowita. Wszystko było bardzo dobrze zaplanowane i zorganizowane.

Festyn mikołajkowy swoim zasięgiem i kształtem przerósł najśmielsze oczekiwania. Był wspólnym przedsięwzięciem i sukcesem rodziców, uczniów, dyrekcji i nauczycieli. Dzięki niemu możliwe było spotkanie całej społeczności kuźniańskiej u progu nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

[wpvp_embed type=youtube video_code=Bvp8sxkEG5M width=560 height=315]

Komentarze nieaktywne