Europejski Dzień Języków

Dzisiaj, 26 września, po raz kolejny obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Jest to święto językowej różnorodności i uczenia się języków. Europejski Dzień Języków (EDJ) obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. EDJ został ustanowiony jedenaście lat temu w 2001 roku przez Radę Europy, a jego głównym celem jest szerzenie idei wielojęzyczności w Europie i zachęcanie do nauki języków obcych. Tegoroczna edycja EDJ 2012 odbyła się pod hasłem „Ucz się języków – Bądź aktywny”.

My także przyłączyliśmy się do świętowania. Drzwi wszystkich klas przyozdobiono przysłowiami w języku polskim, niemieckim i angielskim, na parterze pojawiła się wystawka poświęcona EDJ. Na pierwszej lekcji przygotowywaliśmy plakaty, tłumaczyliśmy słowa angielskiej piosenki. Później starsi uczniowie udali się do kina na film w wersji oryginalnej pt. „Eragon”.

Komentarze nieaktywne