Dzień Nauki w naszej szkole

10 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauki. Z tej okazji gościliśmy przedstawicieli  Fundacji Radosne Dzieci i Centrum EduFun, którzy przygotowali dla nas niesamowite lekcje biologii, chemii i fizyki. W klasach i na korytarzu ustawiono 5 stanowisk, przy których przeprowadzano  różne eksperymenty, doświadczenia i reakcje chemiczne. Mogliśmy na własnej skórze przekonać się, czym jest elektryczność i dlaczego jest aż tak ważna, co dzieje się z dżwiękiem w próżni,  dotknąć części ciała człowieka i poznać ich funkcje. Mieliśmy także jedyną i niepowtarzalną szansę zaprojektować i zbudować swój własny most oraz zmierzyć się z najwymyślniejszymi supłami i spróbować się z nich uwolnić. W tym dniu na chwilę staliśmy się naukowcami, odkrywającymi przyrodnicze ciekawostki. Wszystkie zajęcia sprawiły nam wiele radości, a my mogliśmy się przekonać, że nauka może być przyjemna i fascynująca.P1040781P1040802

Komentarze nieaktywne