Dzień Bezpiecznego Internetu w Gimnazjum.

Już po raz kolejny został zorganizowany w gimnazjum cykl przedsięwzięć związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorami tych działań były p. Alicja Kołton (pedagog) oraz p. Aleksandra Barska (nauczyciel informatyki).

Przeprowadzono warsztaty dla klas pierwszych i drugich gimnazjum pod hasłem „Bezpieczny w sieci”. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z Internetu oraz telefonów komórkowych. 2

Wszyscy uczniowie gimnazjum mogli wziąć udział w konkursie na plakat związany z tą tematyką. Przeprowadzenie konkursu nadzorowała p. Stella Kotula – nauczyciel zajęć artystycznych.  Najlepsze plakaty zostały wyeksponowane następnie na wystawie. Stworzono również gazetkę ścienną na temat bezpiecznego korzystania z sieci. 1

Akcją zostali objęci również rodzice uczniów klas pierwszych i drugich, którzy w ramach najbliższego spotkania dla rodziców wezmą udział w szkoleniu na temat bezpiecznego dostępu dziecka do sieci.

Komentarze nieaktywne