Klub Wolontariusza

O nas

Od września w Szkole Podstawowej przy świetlicy szkolnej działa Klub Wolontariusza. Opiekunem Klubu jest p. Ewa Serafin. Uczniowie spotykają się w każdy poniedziałek na dużej przerwie w świetlicy omawiając bieżące i przyszłe działania na rzecz innych.

Dotychczasowe działania i akcje naszych wolontariuszy:

 

 • Klub Wolontariusza przystąpił do programu „Poczytaj mi Przyjacielu” w ramach, którego wolontariusze głównie z klasy VI czytają bajki swoim młodszym kolegom w czasie zajęć na świetlicy szkolnej. Raz w tygodniu grupa wolontariuszy czyta bajkę młodszym uczniom, do której dzieci wykonują ilustrację. Uczniowie z Klubu Wolontariusza sami wybierają najciekawsze prace i sami opracowują dyplomy za zajęcie konkretnego miejsca w konkursie. Wolontariusze oglosili zbiórke bajeczek na terenie szkoły i utworzyli biblioteczkę „Poczytaj mi przyjacielu” na terenie świetlicy. Czytaj więcej →

Członkowie Klubu Wolontariusza rok szkolny 2012/2013

 

 1. Banaś Paulina
 2. Burda Gabriela
 3. Jaworska Dominika
 4. Szymik Patryk
 5. Wierzchowski Patryk
 6. Miś Zuzanna
 7. Suchecka Jessica
 8. Laskowska Karolina
 9. Predecka Katarzyna
 10. Kalemba Paweł
 11. Morciniec Patryk
 12. Pieruszka Sandra
 13. Sroka Natalia
 14. Szostak Marta
 15. Strzelec Wiktoria
 16. Stęmpniak Amanda
 17. Jurusik Jakub
 18. Murawska Emilia
 19. Skarupa Magdalena
 20. Todoruk Aleksandra
 21. Wyjadłowska Karolina
 22. Lasek Wiktoria
 23. Połeć Karolina
 24.  Balicz Magdalena
 25. Kowalczyk Patrycja
 26. Janik Angelika

Regulamin Klubu Wolontariusza

 1. Przynależność do Klubu jest dobrowolna.
 2. Pomagamy innym w taki sposób, w jaki czujemy się na siłach. Nie musimy brać udziału w każdej akcji. Czasem wystarczy pomoc w przygotowaniu gazetki, ulotki, plakatu, dobrej rady i uśmiechu.
 3. Pomagamy innym nie zapominając o sobie. Szanujemy poglądy innych, szanujemy siebie nawzajem, pomagamy sobie w razie potrzeby. Można na nas polegać.
 4. Jesteśmy tylko ludźmi. Gdy czegoś nie wiemy, nie rozumiemy to pytamy, wspólnie rozwiązujemy problem. W trudnych przypadkach możemy wycofać się z zadania. Zgłaszamy to opiekunowi.
 5. Nie zaniedbujemy nauki kosztem działań na rzecz innych. Okresowa kontrola sytuacji szkolnej przez opiekuna. Uczestniczenie nie zwalnia z odpytania następnego dnia, napisania klasówki, odrobienia zadania domowego.