“Czytam w podróży … Herberta”

 czytam27. 03. 2014 r. nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację im. Z. Herberta we współpracy z Klubem Herbertowskich Szkół „Czytam w podróży…Herberta”. Akcja miała charakter społeczny i edukacyjny. Celem projektu jest upowszechnienie spuścizny twórczej Zbigniewa Herberta i zachęcenie społeczeństwa do czytania twórczości Herberta – na przykład podczas podróży. Zachęcamy wszystkich uczniów do lajkowania strony www.facebook.com/FundacjaHerberta/ oraz https://www.facebook.com/Herbert.Pan.Cogito/ oraz ich śledzenia. W trakcie akcji na fanpage’u będziemy zamieszczać twórczość Zbigniewa Herberta. Wolontariusze /uczniowie z naszej szkoły/ wręczali zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta wszystkim zainteresowanym. Można było poprosić nie tylko o zakładkę dla siebie, lecz także i dla swych rodziców. Pozostałe zakładki zostały rozprowadzone przez wolontariuszy wśród mieszkańców naszego miasta. Zapraszamy wszystkich, którzy otrzymali zakładkę oraz wszystkich, dla których tej zakładki zabrakło, do zapoznania się z poezją Herberta. Tomiki poezji można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece. Życzymy miłej lektury.

Komentarze nieaktywne