Czytaj książki – będziesz wielki!

obraz_009_40015 października naszą szkołę odwiedził Pan Wojciech Karwacki – dyrektor Ossolineum, autor “13. skrytki”. Spotkanie odbyło się w bibliotece i przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze. Pan Karwacki udzielił nam ciekawej lekcji na temat książki, jej historii i drogi do czytelnika. Nasz gość opowiadał także o swoim życiu i ulubionych książkach z dzieciństwa. Autor “13. skrytki” cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania uczniów, zdradził nam także swoje marzenie o takim wielkim i pojemnym biurku, o jakim pisze w swej interesującej i zabawnej książce. Na koniec uczniowie podziękowali pisarzowi za spotkanie wręczając wiązankę i własnoręcznie wykonaną laurkę. Nie obyło się także bez autografów, które gość opatrzał dowcipnymi wierszykami. Spotkanie z Panem Wojciechem Karwackim przygotowała Biblioteka Publiczna wespół z naszą szkolną.

Komentarze nieaktywne