Chcemy być bezpieczni!

Już od września w naszej szkole prowadzonych jest szereg działań w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczniów. Odbyły się pogadanki, zajęcia i zabawy w klasach, ćwiczenia praktyczne na skrzyżowaniach, konkursy, spotkania pierwszaków z przedstawicielami raciborskiej Policji i Straży Granicznej.

Następnie policjanci szkolili uczniów klas II, III i IV. W ramach prowadzonych działań „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Rok pieszego 2013” uczyli, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze, zwracając również szczególną ostrożność na przejazdach kolejowych. Omówili zasady bezpiecznego przewożenia dzieci w samochodzie, przypomnieli, jak korzystać z numerów alarmowych. Uczniowie klas młodszych wzięli udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym. Najbardziej aktywni otrzymali od funkcjonariuszy nagrody rzeczowe.

Mundurowi zachęcali również do korzystania z elementów odblaskowych, co skutecznie poprawia widoczność użytkowników dróg. Raciborscy Policjanci radzili, by używać kamizelek i znaczków odblaskowych, ponieważ to właśnie jesienią i zimą dochodzi do największej liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Te dwie pory roku są najbardziej niebezpieczne na drodze. Pamiętajmy, że osoby do lat 15 poruszające się pieszo po zmroku poza obszarem zabudowanym mają prawny obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Wszyscy uczniowie klas trzecich i czwartych otrzymali od policjantów kamizelki odblaskowe.

Rozstrzygnięty został również konkurs „Bezpiecznie do szkoły”. Najlepsze prace znalazły się na wystawie plastycznej i zdobią korytarz szkolny.

I miejsce – Patrycja Foksowicz (kl. III a)

II miejsce – Damian Śliwiński (kl. III a)

III miejsce – Weronika Fredrich (kl. III c)

Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Kostka, Amelia Zagdańska, Żaneta Kozłowska, Nadia Kowalczyk, Kamila Osadnik, Sabina Kuna, Julia Dobkowska, Marzena Borek, Oliwer Frątczak. Gratulujemy!

Serdecznie dziękujemy raciborskim funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego oraz Straży Granicznej za zaangażowanie i profesjonalnie prowadzone działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczniów naszej szkoły oraz nagrody konkursowe i elementy odblaskowe, wręczone podczas spotkań.

SAM_3940

 

 

Komentarze nieaktywne