“Bądź widoczny – noś odblaski”

30 listopada w naszej szkole odbył się finał akcji “Bądź widoczny – noś odblaski”. Z tej okazji uczniowie ze szkolnego koła komunikacyjnego przygotowali program artystyczny dotyczący bezpieczeństwa dzieci w trudnych warunkach drogowych. Wcielili się w rolę znaków, sygnalizacji świetlnej, zebr, przechodniów, by pokazać, jak ważne jest być widocznym na drodze, szczególnie teraz w okresie jesienno – zimowym, kiedy widoczność jest ograniczona. Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym. Najciekawsze prace zostały nagrodzone i wyeksponowane na wystawie szkolnej.

Na finał akcji zaproszeni zostali przedstawiciele wydziału drogowego Policji w Raciborzu. Odbyła się prelekcja, pokaz multimedialny oraz konkurs wiedzy z nagrodami. Każdy pierwszak otrzymał od policjanta znaczek odblaskowy. Akcję zorganizowała pani Anita Blochel.

 

 

Komentarze nieaktywne