60-lecie Szkoły Podstawowej

Ile razem dróg przebytych,
Ile ścieżek przedeptanych?
Ile w trudzie nieustannym
Wspólnych zmartwień,
Wspólnych dążeń?
Chciałbym wszystkie takie chwile
Ocalić od zapomnienia”
K.I. Gałczyński

60 – lecie Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej

W bieżącym roku szkolnym obchodzić będziemy jubileusz niezwykle dostojny – nasza szkoła skończy sześćdziesiąt lat. Czas nie odebrał jej uroku ani wigoru. Jest piękna, przyjazna i lubi swoją misję – misję niesienia „kaganka oświaty” przed kolejnymi pokoleniami.

16 czerwca 2012 roku od godziny 15.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej odbędzie się Rodzinny Festyn Sportowy z okazji 60-lecia szkoły.  

Zapraszamy wszystkich byłych pracowników szkoły oraz jej absolwentów do udziału w uroczystości.

W programie festynu m.in. występy artystyczne naszych uczniów, rozgrywki sportowe z udziałem rodziców, uczniów i nauczycieli, zwiedzanie szkoły oraz liczne atrakcje na podwórku szkolnym i w budynku szkoły.

Wiemy, że wielu z Państwa było uczniami naszej szkoły lub było jej pracownikami. Zapewne gdzieś w szafach drzemią pamiątki po tamtym okresie – zdjęcia, świadectwa, zeszyty, tarcze, drobiazgi związane ze szkołą. Prosimy o wypożyczenie nam ich, by mogły stać się trzonem i perłą wystawy szkolnej w dniu jubileuszu. Zależy nam na przywróceniu do życia wspomnień realnych, najprawdziwszych, których czas nie zdołał unicestwić.

Komentarze nieaktywne